O nás                                                                                                  

Medvědí bouda se řadí mezi krkonošské horské boudy se zajímavou historií. Vznikla na počátku 19. století jako zařízení tzv. budního hospodářství, avšak již spojeného s ubytováním pro návštěvníky hor. Do dnešní podoby, jež se mnoho neliší od původní, byla vcelku zdařile přestavěna v 70. letech minulého století, v současné době probíhá její postupná citlivá rekonstrukce. Bouda se nachází nad nejznámějším krkonošským městečkem Špindlerův Mlýn v nadmořské výšce 1060 m na úbočí známého vrcholu Medvědín mezi potoky Dvorským a Medvědím v oblasti zvané Sedmidolí. Vzdálenost od středu městečka činí čtyři a půl kilometru, je tedy vhodná jak pro letní, tak i pro zimní rekreaci.

O Špindlerově Mlýně se dá říci, že je to skutečně nejznámější horské středisko pyšnící se největším a jedním z nejmodernějších lyžařských areálů v Čechách. Přestože městečko leží uprostřed překrásné přírody Krkonošského národního parku, nabízí mnoho volnočasových aktivit, například bobová dráha, sáňkařská dráha, aquapark, terénní koloběžky mnoho dalších možností.

  

RESTAURACE

V restauraci, jež se nachází v přízemí objektu, vám nabízíme poctivou domácí staročeskou, resp. krkonošskou kuchyni - zásadně podle původních receptur a tedy bez jakékoliv chemie a náhražek.

Jedli jste někdy Sejkory, Bejlík nebo třeba Kaldoun? A co třeba Krvavou bábu nebo Rozpeky se sralkama? I takováto jídla můžete u nás ochutnat.

Jistě oceníte i domácí pečivo, zavařeniny, sádlo, škvarky a několikrát do roka i pravou zabijačku

Kromě dobrého krkonošského jídla vám nabízíme poctivé nepasterizované ryze české pivo Krakonoš z trutnovského pivovaru, založeného již v roce 1582.

 

STRAVOVÁNÍ

V rámci ubytování hostům můžeme nabídnout bohatou snídani (formou bufetu), polopenzi, případně i plnou penzi. Nově nabízíme také "VŠE V CENĚ".

Díky propojení restaurace, jídelny, dětského klubu, herny pro velké, i kuřáckého prostoru (ten je důsledně oddělen od dětského prostoru a řádně odvětrán), můžete volný čas strávit v naší boudě, aniž byste se vy nebo vaše děti nudili.

  

UBYTOVÁNÍ

Medvědí bouda nabízí ubytování spíše pro méně náročné hosty v útulných, avšak nikoliv přepychových pokojích. Pokoje jsou převážně bez vlastní koupelny, mají pouze koutek s umyvadlem, zrcadlem a skříňkou. Ve dvou pokojích bylo již zřízeno vlastní sociální zařízení, pro ostatní pokoje se nalézají sprchy i záchody na podlažích. Všechna sociální zařízení, pokoje ve druhém a třetím patře jsou nově zrekonstruované. Bouda poskytuje přístřeší pro 110 hostů.

Pro ubytované hosty nabízíme možnost nezpoplatněného parkování v letním období přímo u boudy, v zimním pak na vyhrazeném parkovišti v Medvědím koleni. Samozřejmostí je odvoz zavazadel i osob z Medvědího kolene na boudu i zpět.

 

VYBAVENÍ

Naše bouda nabízí hostům vlastní vlek 160m dlouhý, trampolínu, stolní tenis, dětské hřiště, připravujeme i sportovní hřiště na míčové hry. V letním období je k dispozici také ohniště, kytara a od jara 2016 tee-pee s možností přespání.

Nedílnou součástí boudy je lyžárna, botárna, dále společenská místnost, restaurace a kuřácký klub - jediné kuřácké místo v budově. Máme dětskou hernu plnou hraček, dětem půjčujeme na spaní plyšáky, miminkům postýlku. Také máme hernu pro ty větší či velké s elektronickými šipkami a fotbálkem, internetové připojení, herní konzoli X - box.

Template downloaded from FreeThemes4all.com
Design by Rizan Badalli